کیفیت ظروف چینی

علاوه بر زيبايي بايد به کيفيت سرويس چيني نيز توجه داشت. مواردي از قبيل سبکي، شفافيت و نورگذري، استقامت در برابر ضربه و شوکهاي حرارتي، قابليت استفاده در مايکروويو، ثابت ماندن طرح و نقش پس از شستشو در ماشين ظرفشويي و بهداشتي بودن ظروف، از آن جمله اند.
سرو يس هاي چيني با کيفيت، معمولا سبک و در عين حال بسيار سخت هستند. مقاومت و سختي لعاب و بدنه در برابر خط و خش و استقامت لبه در مقابل ضربه که معمولا موجب لب پر شدن ظرف مي گردد، از جمله مزاياي کيفي ظروف چيني مرغوب به شمار مي آيد. بعلاوه چيني با کيفيت مطلوب، در مقابل شوک هاي حرارتي مقاوم بوده و در درجه حرارت بالاي فرهاي خانگي و صنعتي دچار ترک خوردگي نمي شود.

قابل شستشو بودن ظروف چيني در ماشين ظرفشويي
با توسعه زندگي ماشيني، امروزه در بسياري از کشورهاي جهان شستشوي دستي ظروف چيني منسوخ شده و اين وظيفه به ماشينهاي ظرفشويي واگذار گرديده است. لذا ثبات رنگ و مقاومت طرح و نقش ظروف در مقابل درجه حرارت بالا و مواد شوينده بسيار قوي که در ماشين هاي ظرفشويي خانگي و صنعتي مورد استفاده قرار مي گيرند، نيز از ديگر مزاياي يک سرويس چيني مناسب استفاده روزمره است. در پشت اين سرويسها که با روش دکور داخل لعابي توليد مي شوند، معمولا عبارت "Dishwasher Safe" به معني قابل شستشو در ماشين ظرفشويي ذکر مي گردد.